Strona główna > Portal

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

 

Drodzy Mieszkańcy Naszej Gminy!!!

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować za to że tak licznie dołączyliście się do akcji zbiórki zabawek dla dzieci z oddziału onkologicznego. W dniach od 4 do 28 listopada w naszej gminie w pokoju nr 12 zbieraliśmy zabawki dla dzieci z Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować mieszkańcom gminy którzy bardzo licznie przyłączyli się do akcji, pracownikom samorządu, pracownikom GOPS-u, Ochotniczej Straży Pożarnej w Hoszni Abramowskiej, uczniom i uczennicom z Zespołu Szkół w Goraju i Przedszkola Samorządowego w Goraju. Dzisiaj wszystkie zabawki zostaną przekazane Pani Koordynator Elżbiecie Łukasik, która po przesegregowaniu dostarczy je na oddział onkologii w Lublinie.

podziekowania

DZIĘKUJEMY!!!!

 

smog

 

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 119 WYKAZ OBOWIĄZUJĄCYCH OSTRZEŻEŃ o godz. 15:27 dnia 26.11.2019

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 119 WYKAZ OBOWIĄZUJĄCYCH OSTRZEŻEŃ o godz. 15:27 dnia 26.11.2019

 

Czyste Powietrze - Konferencja

W dniu 22.11.2019 (piątek) o godzinie 17.00 w Urzędzie Gminy w Goraju odbyło się spotkanie informacyjne dla osób, które chcą pozyskać środki na dofinansowanie - nawet do 90% - z programu „Czyste Powietrze”. Program „Czyste Powietrze” to ogólnopolski projekt na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce poprzez zmniejszenie lub wyeliminowanie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, generowanych przez domy jednorodzinne. W treści spotkania Resort Środowiska zachęca mieszkańców naszej Gminy do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza. Program koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji. Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. Ważną kwestią jest fakt, że właściciele budynków nowo wybudowanych jedynie do końca roku mogą skorzystać z dofinansowania.

W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy Gminy oraz przedstawiciele firm z branży budowlanej oraz wszyscy zainteresowani Programem „Czyste Powietrze”. Powadził je Pan Jarosław Bury Prezes Instytutu Rozwiązań Biznesowych Sp z o.o. który przedstawił założenia programu "Czyste Powietrze " wdrażanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Na początku przedstawiono mieszkańcom gminy co to jest program "CZYSTE POWIETRZE", a przez to zachęcano i przekonano do skorzystania z dofinansowania. Pokazano korzyści i zwrócono uwagę na możliwe problemy związane z poprawną realizacją projektu. Przedstawiono co jest głównym celem tego przedsięwzięcia - walka z tzw. niską emisją i przeciwdziałanie ubóstwu energetycznemu. Zapoznano społeczeństwo z siedmioma krokami do skutecznego pozyskania dofinansowania, co pomoże mieszkańcom w realizacji inwestycji związanych z modernizacją budynków. Omówiono jakie dokumenty powinny być zgromadzone, aby sprawnie wypełnić wniosek. Pokazano jak taki wniosek wygląda i jak należy go prawidłowo wypełnić. Uzasadniono szanse jakie stwarza program Czyste Powietrze.

Pan Jarosław Bury zaprosił mieszkańców naszej Gminy do korzystania z warsztatów i doradztwa indywidualnego w naszych biurach w Zamościu i Biłgoraju.

 

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 116 WYKAZ OBOWIĄZUJĄCYCH OSTRZEŻEŃ o godz. 21:38 dnia 22.11.2019

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 116 WYKAZ OBOWIĄZUJĄCYCH OSTRZEŻEŃ o godz. 21:38 dnia 22.11.2019

 

Kurs chemizacyjny

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje kurs chemizacyjny podstawowy (2-dniowy) w dniach
9 – 10.12.2019r. o godz. 9.00
ul. Włosiankarska 5, Biłgoraj. II piętro.
Koszt kursu 100 zł. Zapisy do 09.12.2019r. tel. 661 108 708

 

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY GORAJ

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju mając na względzie wzrost liczby pożarów, wybuchów gazu oraz zatruć tlenkiem węgla w sezonie grzewczym jesienno-zimowym w budynkach mieszkalno-socjalnych lub komunalnych zwraca uwagę na konieczność sprawowania prawidłowego nadzoru właścicielskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej nad tymi obiektami. Mając na względzie charakter występujących w omawianych budynkach uchybień, szczególny nacisk powinien zostać nałożony na kwestie kontroli stanu technicznego i konserwacji instalacji oraz urządzeń:

 • grzewczych,
 • elektrycznych,
 • przewodów dymowych, spalinowych wentylacyjnych,
 • gazowych.

W związku z powyższym zwracam się z apelem o instalowanie autonomicznych czujek dymu i tlenku węgla w swoich domach. Nadmienić  należy, że zgodnie z ustawą  z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (tj. Dz. U. z 2018 r., poz. 683 ze zm.), właściciel budynku, a także na podstawie umowy lub innych przepisów zarządca lub użytkownik są zobowiązani do:

 • przestrzegania przeciwpożarowych wymagań techniczno-budowlanych i instalacyjnych,
 • wyposażenia obiektu w wymagane urządzenia przeciwpożarowe i gaśnice,
 • zapewnienia konserwacji i naprawy urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic,
 • przygotowania budynku do prowadzenia akcji ratowniczej,
 • zapewnienia osobom przebywającym w budynku bezpieczeństwa i możliwość ewakuacji.

W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów z dnia 7 czerwca 2010 r. (Dz. U. Nr 109, poz. 719 ze zm.) § 34.1 w obiektach lub ich częściach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych w kresach ich użytkowania:

 • od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych – co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej;
 • od palenisk opalanych paliwem stałym wymienionych w pkt 1 – co najmniej raz na 3 miesiące;
 • od palenisk opalanych paliwem płynnym i gazowym wymienionych w pkt 1 – co najmniej raz na 6 miesięcy.

 

Strona 1 z 78

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Biznes.gov.pl

Moja Komenda

Zarejestruj swoje dziecko online

Kalendarium

Grudzień 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Organizacje pozarządowe

Urząd Gminy Goraj
23-450 Goraj
ul. Bednarska 1
tel: +48 84 685 80 02
fax: +48 84 685 81 18
e-mail: poczta@goraj.eurzad.eu
www.goraj.eu

Godziny pracy: pn. - pt 7:30 - 15:30

Liczba odwiedzin online

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 
Dzisiaj22
Wczoraj33
Tydzień528
Miesiąc994
Użytkowników ogółem148216

Wykluczenie cyfrowe

Wykluczenie cyfrowe

Projekty UE

Projekty UEProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.