Strona główna

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Goraju

W niedzielne popołudnie 23 czerwca br. na boisku sportowym w Zastawiu 27 drużyn pożarniczych z Gmin Goraj, Frampol i Turobin brało udział w zawodach sportowo – pożarniczych. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych: Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego – Pan Michał Mulawa, Starosta Biłgorajski – Pan Andrzej Szarlip, Wójt Gminy Goraj – Pan Antoni Łukasik, Burmistrz Frampola – Pan Józef Rudy , Wójt Gminy Turobin – Pan Andrzej Kozina.

Rywalizacja drużyn strażackich prowadzona jest zgodnie z regulaminem gminnych zawodów sportowo-pożarniczych w którym bardzo szczegółowo określone są: konkurencje rozgrywane podczas zawodów, przebieg zawodów, rodzaje przeszkód, sprzęt dopuszczony do stosowania, ubiór strażaków oraz „zmora zawodników” – punkty karne za nieregulaminowe wykonywanie ćwiczeń. Zawody rozpoczęły się zgodnie z planem, punktualnie o godz. 13.00. Wójt Gminy Goraj – Antoni Łukasik, powitał druhów – strażaków, zaproszonych gości, sędziów i przybyłych mieszkańców regionu. W zawodach sportowo – pożarniczych udział wzięło 27 jednostek z terenu gmin Frampol, Turobin, i Goraj oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Goraja. Gminę Goraj reprezentowało 6 drużyn. Sędzia główny mł. bryg. – Pan Albert Kloc przedstawił podstawowe zasady obowiązujące na zawodach. Następnie dowódcy drużyn losowali numery startowe. Pierwszą konkurencją była sztafeta pożarnicza 7 x 50 metrów, to konkurencja w której dużą rolę odgrywa sprawność fizyczna zawodników, znaczenie ma także technika pokonywania przeszkód. Bo sztafeta to nie tylko bieg na odcinku 350 m. Na torze ustawione są przeszkody, które zawodnicy muszą prawidłowo pokonać, pod rygorem otrzymania punktów karnych. Utrudnienia w biegu sztafetowym stanowią: płotek lekkoatletyczny, równoważnia, ściana wysokości 1,5 m.

Po konkurencji czysto sportowej w której głównie liczy się sprawność fizyczna, przyszedł czas na tzw. ćwiczenie bojowe. W tej konkurencji poza sprawnością fizyczną liczy się zgranie drużyny, technika wykonania zadań. Ćwiczenie bojowe polega na rozwinięciu linii wężowej oraz podaniu wody za pośrednictwem motopompy. Ćwiczenie jest zaliczone, gdy strażacy prądem wodnym przewrócą ustawione pachołki oraz obrócą tarczę o średnicy 15 cm. Każde zadanie musi być precyzyjnie wykonane, można powiedzieć, że z zegarmistrzowską wręcz dokładnością. Najmniejsze odstępstwo od regulaminu „nagradzane” jest przez sędziów punktami karnymi. A komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju – którzy bardzo skrupulatnie wypełniali swoje obowiązki.

Wyniki w gminie Goraj:

L.p.

Nazwa jednostki

Wynik końcowy

1

OSP GILÓW

99,80

2

OSP HOSZNIA ORDYNACKA

104,00

3

OSP GORAJ

107,40

4

OSP JĘDRZEJÓWKA

108,80

5

OSP HOSZNIA ABRAMOWSKA

112,49

Drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki oraz talony. Naszym strażakom statuetki wręczył Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego – Pan Michał Mulawa, Starosta Biłgorajski – Pan Andrzej Szarlip oraz Wójt Gminy Goraj – Pan Antoni Łukasik.

Rywalizacja w zawodach gminnych jest jednocześnie eliminacją do zawodów sportowo-pożarniczych na szczeblu powiatu, które odbędą się 14 lipca b.r. Ochotnicy z Gilowa i Goraja na zawodach powiatowych będą reprezentowały Gminę Goraj.

Drużyny do walki o zajęcie jak najlepszego miejsca zagrzewało nie tylko palące słońce ale też licznie zgromadzona publiczność. Zawody przebiegały sprawnie i dostarczyły zarówno uczestnikom jak i kibicom mnóstwo emocji.

Wszystkim drużynom uczestniczącym w zawodach gratulujemy dobrego przygotowania, zaangażowania jakie wymagało przygotowanie do tej rywalizacji. Zwycięzcom gratulujemy osiągniętych wyników a jednostce OSP Gilów i OSP Goraj życzymy sukcesu na powiatowym szczeblu zawodów sportowo-pożarniczych.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Biznes.gov.pl

Moja Komenda

Zarejestruj swoje dziecko online

Kalendarium

Maj 2020
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Organizacje pozarządowe

Urząd Gminy Goraj
23-450 Goraj
ul. Bednarska 1
tel: +48 84 685 80 02
fax: +48 84 685 81 18
e-mail: poczta@goraj.eurzad.eu
www.goraj.eu

Godziny pracy: pn. - pt 7:30 - 15:30

Liczba odwiedzin online

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 
Dzisiaj54
Wczoraj71
Tydzień288
Miesiąc3357
Użytkowników ogółem162210

Wykluczenie cyfrowe

Wykluczenie cyfrowe

Projekty UE

Projekty UEProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.