Strona główna

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Goraj informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, służącego do produkcji rolnej, przyjmowane są w Urzędzie Gminy od dnia 1 lutego 2014r. do dnia 28 lutego 2014r. w pokoju nr 6.

 

 

Niedziela w malinowym królestwie

 

Malina przybierała różne oblicza podczas II Pikniku Malinowego w Zagrodach, który odbył się 21 lipca 2013 r. w Zagrodach.  Imprezie towarzyszyły gry i zabawy z maliną „ w tle”, konkursy wiedzy na temat malin oraz konkurs kulinarny na najsmaczniejsze ciasto i napój malinowy.

Piknik rozpoczął się występem młodych, uzdolnionych mieszkańców gminy Goraj: Karoliny Łazur, Mateusza Łazura i Izabeli Więcław, którzy solo wykonali  piosenki przygotowane pod okiem Diany Adamskiej, instruktora GOK. Na akordeonie przygrywali bracia: Eryk i Sebastian Urbaś. Na scenie prezentowali się również: muzycy z Kapeli Podwórkowej Wygibusy z Biłgoraja, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Big band z Biłgoraja, zespół śpiewaczy Zaburzanki oraz zespół, który został utworzony przy stowarzyszeniu Zagrodzanie. Gminna Orkiestra Dęta również zaprezentowała krótki koncert. Nagłośnienie i zabawę taneczną wieczorem zapewniła grupa Sonic wraz z zespołem Roxait. Na pikniku nie mogło zabraknąć konkursów, zabaw i  gier dla wszystkich grup wiekowych. Większość z nich była powiązana tematycznie z malinami np.: jedzenie malin z bitą śmietaną na czas, łowienie malin w kisielu, rzucanie malin do gumofilca czy też konkurs wiedzy o malinie. Uczestnicy imprezy mogli wziąć również udział w konkursie wiedzy o Zagrodach, konkursie na ciasto malinowe oraz konkursie na Miss i Mistera Malin. Jego zwycięzcami zostali Anna Łupina i Andrzej Nowak.

II Zagrodzki Piknik Malinowy był współfinansowany przez  Gminę Goraj w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dobór kultury i dziedzictwa narodowego.

Organizatorem imprezy było: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Zagrodzanie”  przy współpracy UG Goraj, GOK Goraj, Nieformalna Grupa Cebularze, OSP Zagrody pod honorowym patronatem Wójta Gminy Goraj.

Więcej...

 

Zarządzenie nr 52/13

 

Gospodarka śmieciowa w Gminie Goraj

Nowe harmonogramy na odbiór odpadów komunalnych

Nowe zasady segregacji odpadów komunalnych

 

Z dniem 1 lipca 2013 r. weszły w życie nowe zasady gospodarki odpadami komunalnymi . Usługę w zakresie odbioru odpadów od mieszkańców z terenu gminy Goraj świadczyć będzie nadal Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o. w Biłgoraju. Firma ta jest zobowiązana dostarczyć do właścicieli nieruchomości obsługiwanych w ramach systemu, harmonogram odbioru odpadów oraz pojemniki i worki do segregacji odpadów.

UWAGA!

Zgodnie z obowiązującym prawem - właściciele nieruchomości niezamieszkałych mają obowiązek zawrzeć niezwłocznie umowy z firmą uprawnioną do odbioru odpadów komunalnych.

Poniżej przedstawiamy:

1) harmonogram odbioru śmieci w poszczególnych miejscowościach

2) informację obrazującą przyjęte na terenie naszej gminy zasady segregacji odpadów komunalnych.

 

Zasady segregacji oraz harmonogram odbioru:

 

 

Przypomnienie o konieczności złożenia deklaracji o wysokości opłaty za zagospodarowanie odpadów

Informujemy, iż z końcem maja 2013 r. upłynął termin składania deklaracji o wysokości opłaty za zagospodarowanie odpadów komunalnych. Do złożenia deklaracji obowiązani są wszyscy właściciele nieruchomości zamieszkałych, niestety znaczna część mieszkańców nie wywiązała się jeszcze z tego obowiązku, w związku z czym prosimy o jak najszybsze dokonanie formalności. Niezłożenie deklaracji nie skutkuje uniknięciem opłaty śmieciowej, spowoduje natomiast dodatkowe koszty i utrudnienia przy wprowadzaniu nowego systemu, gdyż konieczne będzie naliczenie opłaty poprzez wydanie decyzji administracyjnej.

Każdy właściciel nieruchomości poprzez deklarację informuje Gminę o ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość, a także o sposobie zbierania odpadów, tj. gromadzenie odpadów z segregacją na poszczególne rodzaje lub gromadzenie bez segregacji. Ze względu na fakt, iż opłata naliczana jest na podstawie osób zamieszkujących nieruchomość, a nie osób w niej zameldowanych, deklaracje są istotnym elementem stworzenia prawidłowej bazy danych systemu. Jeżeli deklaracja nie zostanie złożona, wówczas każdorazowo konieczne będzie przeprowadzenie procedury wydania decyzji administracyjnej w sprawie naliczenia opłaty, co wiąże się z kosztami wysyłki decyzji. Przypominamy, iż wszelkie koszty związane z procesem gospodarki odpadami pokrywane są z wnoszonych przez Państwa opłat, gdyż Gmina nie może dopłacać do systemu. W związku z powyższym przeprowadzenie procedur wydawania decyzji rzutować będzie na koszty gospodarki odpadami na terenie naszej Gminy.

Przypomina się także, że od 1 lipca 2013 r. każdy właściciel nieruchomości będzie zobowiązany uiszczać bez wezwania opłatę za zagospodarowanie odpadów, o wysokości zaznaczonej w deklaracji bądź nałożonej decyzją administracyjną.

Formularze deklaracji są do pobrania na naszej stronie internetowej tut. Urzędu, a także do odbioru w wersji papierowej w Urzędzie Gminy. Prosimy o dokładne i rzetelne wypełnianie formularzy, by uniknąć konieczności ich korygowania. Jeżeli dane zawarte w deklaracji ulegną zmianie, wówczas właściciel nieruchomości obowiązany jest do złożenia w Urzędzie Gminy nowej deklaracji w terminie 14 dni od momentu nastąpienia zmiany.

 

Ogłoszenie o konkursie

na realizację zadania publicznego z zakresu propagowania wśród mieszkańców Gminy Goraj imprez kulturalnych promujących zachowanie tradycji i folkloru oraz dziedzictwa narodowego.

 

 

Więcej...

 

Projekt Urzędu Marszałkowskeigo

"Program ochrony powietrza dla strefy lubelskiej".

Więcej...

 

Informacja o sposobie naliczania stawek

za gospodarowanie odpadami komunalnymi

 

 

Przypomnienie

o terminie upływu składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

 

Więcej...

 

Strona 58 z 61

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Biznes.gov.pl

Moja Komenda

Zarejestruj swoje dziecko online

Kalendarium

Kwiecień 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Organizacje pozarządowe

Urząd Gminy Goraj
23-450 Goraj
ul. Bednarska 1
tel: +48 84 685 80 02
fax: +48 84 685 81 18
e-mail: poczta@goraj.eurzad.eu
www.goraj.eu

Godziny pracy: pn. - pt 7:30 - 15:30

Liczba odwiedzin online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Dzisiaj26
Wczoraj47
Tydzień304
Miesiąc1207
Użytkowników ogółem132169

Wykluczenie cyfrowe

Wykluczenie cyfrowe

Projekty UE

Projekty UEProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.